Samotność pól bawełnianych (2013)

Osią scenicznej adaptacji skandalizującej sztuki Bernarda-Marie Koltsa jest spotkanie dwóch mężczyzn: Dilera i Klienta - przypadkowego przechodnia, nieświadomego swojego nowego statusu. W plątaninie poetyckich fraz układających się w emocjonalny pojedynek pomiędzy mężczyznami pojawia się zasadnicze pytanie: co jest przedmiotem transakcji, i dlaczego tak trudno jest mówić o swoich pragnieniach?

To spektakl niełatwy w odbiorze, bo wymaga od widza więcej niż przeciętnej uwagi. Transowa muzyka wykonywana na żywo przez Zespół Natural Born Chillers potęguje tylko uczucie niepokoju i osaczenia, rozbudzone przez nerwową grę aktorską - podkreśloną w dodatku wykrzykiwanymi kwestiami i strugami potu płynącymi po twarzach aktorów. Tłem dla spektaklu są projekcje Marty Stoces MizBeware. Suma bodźców, którym poddani są widzowie, jest wyczerpująca, a jednocześnie porusza do głębi.
Spektakl z udziałem publiczności nagrano w Kielcach w połowie lipca tego roku. - Dla TVP Kultura to kolejna propozycja w kolekcji najlepszych przedstawień polskiego teatru ostatniej dekady, którą konsekwentnie budujemy. "Samotność pól bawełnianych" jest szczególnie ciekawa, ponieważ ten spektakl to przykład nowej estetyki teatru, która tak silnie uwidacznia się w pracach reżyserów młodszego pokolenia. Warto ją poznać, nawet jeśli wzbudzi opór. Cieszymy się też, że premierą Samotności debiutuje na naszej antenie Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, który w ostatnich latach silniej zaznacza swoją obecność w polskim życiu teatralnym - mówi Wojciech Majcherek, kierownik Redakcji Teatru i Literatury TVP Kultura. [e-teatr.pl]

Autor sztuki: Bernard-Marie Koltès
Tytuł oryginalny: „Dans la Solitude des Champs de Coton”
Przekład: Marian Mahor
Produkcja: 2013
Premiera TV: 29 paździerik 2013

Reżyseria:


Muzyka:
zespół muzyczny w składzie: Bartosz Ignor (bass), Michał Lis (gitara prowadząca, komputery, pianino), Piotr Lis (perkusja, pady elektroniczne), Maciej Matysiak (syntetyzatory, druga gitara)

Obsada:
Dealer

Klient

(zspół muzyczny)
IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170201

(POL) polski,


- BRAK ILUSTRACJI -

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz