Ki (2011)

Dwudziestoparoletnia Ki mieszka ze swoich chłopakiem Antonim i synem Piotrusiem, którego nazywa Pio. Ojciec dziecka nie zajmuje się malcem, cały ciężar wychowania spada więc na matkę. Ki nie chce powielać stereotypu umęczonej samotnej kobiety z dzieckiem, próbuje znaleźć własną receptę na lepszą egzystencję. Chce cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami to, co najlepsze, przynajmniej w jej mniemaniu. Bawi się, chodzi z koleżankami do klubów, podrzucając syna różnym znajomym. Jej partner Antoni w ogóle nie nadaje się do wspólnego życia, przede wszystkim nie ma stałej pracy i nie może zapewnić jej i synowi godnej przyszłości. Przyjaciółki też jej radzą, by dała sobie z nim wreszcie spokój. Ki zarabia na utrzymanie, pozując nago studentom z akademii, ale to wciąż za mało. Szuka więc nowych sposobów na zarobek.
W końcu porzuca Antoniego i przenosi się do przyjaciółki, która dzieli mieszkanie ze statecznym i zamkniętym w sobie Miko. On jest zupełnie inny, niż mężczyźni, których Ki znała dotychczas. Odpowiedzialny i sumienny wybawia ją z wielu kłopotów, m.in. udając narzeczonego przed pracownicą ośrodka opieki społecznej, Anną Rutkowską.
Tymczasem wciąż piętrzą się trudności przed młodą matką. Ładna dziewczyna wpada w sidła podstępnego dyrektora ośrodka, który chce ją zmusić do uległości, szantażując możliwością ograniczenia praw rodzicielskich, a nawet przejęciem dziecka przez placówkę wychowawczą. Ale Ki umie sobie poradzić w takich sytuacjach, nie da się zastraszyć, ani zniewolić. Gorzej radzi sobie jednak z opieką nad dwuletnim Pio, choć jej anioł stróż Miko wyręcza ją w wielu codziennych obowiązkach, jak odprowadzenie chłopca do żłobka czy przypilnowanie go wieczorem.
Przeżycia i zakręty życiowe zmieniają Ki, w końcu wydorośleje, dojrzeje do prawdziwej miłości, stanie się w pełni odpowiedzialna za siebie i swego syna. Duży wpływ na jej przemianę ma Miko. [TVP]
Inne tytuły: "My Name Is Ki"
Produkcja: 2011
Premiera: 30 wrzesień 2011

Reżyseria:


Muzyka:
brak informacji


Obsada:
Kinga "Ki"

Mikołaj "Miko"

Piotruś "Pio", syn "Ki"

Antoni "Anto" Miszczak, ojciec "Pio"

Dorota "Dor" Szwarc, koleżanka "Ki"

Gośka "Go", koleżanka "Ki"

Marian, dyrektor ośrodka pomocy społecznej

Bogusława, matka "Ki"

szef

Kaja

Miriam, szefowa galerii

Anna Rutkowska, pani z opieki

taksówkarz

Iwo

Gabi

Wiki

blondynka

terapeuta Adam

Jarek

terapeutka Ewa

Basia, pracownica ośrodka pomocy społecznej

Ignacy

lekarz

Artur, chłopak Jarka

-

klientka

-

-

Viktoriya Kurochkina
-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

i inni.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170130

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz